קיימות עדשות מגע קשות/רכות שיקול דעת להתאמת עדשות מגע נעשה ע"' אופטומטריסט שהוא בעל ידע מקצועי אשר יודע מה מתאים לעיניך.

עדשות מגע הן עדשות קלות משקל המתפקדות בדיוק כמו משקפי ראייה אך קלות בהרבה במשקלן ומונחות ישירות על קרנית העין. עשות הראייה הן צמד עדשות המונחות ישירות על קרנית העין על מנת לתקן את הראייה.

ממה עשויות עדשות מגע?

בזמנים האלה רב האנשים מרכיבים עדשות מגע רכות העשויות מחומרים עתירי לחות ששמם המסחרי הוא: הידרוג'ל וסיליקון הידרוג'ל תכונה עיקרית הקיימת בעדשות האלה היא יכולתן לנשום, הן מאפשרות לחמצן לעבור דרכן, תכונה זו תורמת לשמירה על בריאותן של העיניים ועל רעננותן. כמו כן ישנן עדשות העשויות זכוכית.

contact lenses, on pink-blue background

קיימים סוגים שונים של עדשות מגע:

מקוב לסווג את עדשות הראייה לפי מספר קטגוריות:

סיווג על פי ייעוד:

עדשות מגע מתקנות ראייה. עדשות אלו בעצם באות על מנת להיטיב את הראייה של המשתמשים בהן, לעדשות המגע מספר אופציות תיקון:

  1. מצב של קוצר ראייה – מיופייה MYOPIA
  1. מצב של רוחק ראייה – היפראופייה  Hyperopia

העיקרון בעדשות מגע זהה לזה שבמשקפיים , הן מסיטות את קרני האור ומכוונות אותן לקרנית כדי לשפר את הראייה. נוסף הן יכולות לתקן אסטיגמציה (צילינדר) ורוחק ראייה תלוי גיל (פרסביופה).

העיקרון בעדשות המגע זהה לזה של משקפיים, הן מסיטות את קרני האור ומכוונות אותן לקרנית על מנת לשפר את הראייה. כמו כן קיימות עדשות מגע הבאות לתקן מצב אתוקרטולוגיה, בו מרכיבים את עדשות המגע בשעות הלילה על מנת לשנות את צורת הקרנית בהדרגה ועל ידי כך למנוע את הצורך לתקן את הראייה בשעות היום. בנוסף ישנם מקרים של עיוורון צבעים אשר ניתן לתקנם על ידי שימוש בעדשה בגוונים מסויימים.

עדשות מגע קוסמטיות:

עדשות אשר באות על מנת לשנות את המראה החיצוני של העיניים, כגון צבע , חלקן אף נועדו על מנת לטשטש פגם רפואי המשנה את צורת האישון.

סיווג על פי תקופת שימוש:

עדשות מגע יומיות: התחזוקה שלהן היא הכי נוחה וקלה מכיוון שבסיום השימוש הן מושלכות לפח, נקראות גם עדשות מגע חד פעמיות. דרך התחזוקה הזו מונעת את השימוש בתמיסות. השימוש בהן הוא הכי הגייני מכיוון שמוחלפות מדי יום.

עדשות מגע לשימוש חוזר:

ניתן להשתמש בהן לתקופה של עד שבועיים, אך חובה לנקותן בסוף היום ולהשרות בתמיסה למשך הלילה, בעת הקימה בבוקר ניתן להשתמש בהן שוב.

עדשות מגע לשימוש מתמשך:

ניתנות להרכבה למשך מספר ימים עד שבועות באופן רצוף, חובה לציין כי שינה עם עדשות מגע יכולה להוות גורם מרכזי לדלקות עיניים. היחיד אשר יכול לאשר האם ניתן לישון עם עדשות המגע הינו אופטומטריסט.

close up of a mature lady putting on contact lenses in her eyes
סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
×
×

עגלת קניות