הסרטונים להמחשה בלבד ואין האמור לעיל המלצה לטיפול. לקבלת חוות דעת מקצועית יש לפנות למומחה או לרופא עיניים.

מיופיה (קוצר ראייה) | Myopia

מיופיה הנו מצב בו גלגל העין ארוך מהרגיל או שהכוח בו גדול מהרגיל וגורם לקרני האור ליצור דמות לפני הרשתית ולא ישירות על הרשתית (בקרקעית העין).  לכן, אנשים עם מיופיה מתקשים כאשר הם מסתכלים על עצם רחוק אבל בד"כ יוכלו לראות דברים מקרוב בבהירות (תלוי במרשם של הפציינט). עדשות מינוס מכוונות את קרני האור לרשתית.

תיאור מהו קוצר ראייה

מה גורם לקוצר ראייה​

למה רואים נקודה קרובה​

תיקון ע"' עדשת מגע

תיקון הראייה בעזרת משקפיים

הייפרופיה (רוחק ראייה) | Hyperopia

הייפרופיה הנה מצב בו גלגל העין קצר מהרגיל או שהכוח בו קטן מהרגיל וגורם לקרני האור ליצור דמות אחרי הרשתית ולא ישירות על הרשתית (בקרקעית העין).  לכן, אנשים עם הייפרופיה מתקשים כאשר הם מסתכלים על עצם קרוב (ו/או על עצם רחוק) מלבד אם הופעלה כמות האקומודציה הדרושה. עדשות פלוס מכוונות את קרני האור לרשתית.

תיאור מהו רוחק ראייה

מה גורם לרוחק ראייה

אסטיגמטיזם (צילינדר) | Astigmatism

אסטיגמציה הנה מצב בו אחד או יותר מהמשטחים בעין (בד"כ הקרנית או העדשה התוך-עינית) גורם לקרני האור להשבר ב-2 מוקדים שונים.  מצב זה יוצר דמות לפני ו/או אחרי הרשתית ולא ישירות על הרשתית (בקרקעית העין). 
לכן, עצמים רחוקים או קרובים יכולים להראות מטושטש. לעדשות צילינדר/טוריות יש את היכולת לכון את קרני האור לרשתית

תיאור מהו צילינדר

מה גורם לצילינדר

פרסביופיה (זוקן ראייה) | Persbiotia

פרסביופיה הנה מצב טבעי המופיע בד"כ אחרי גיל 40. קפסולת העדשה התוך-עינית מאבדת מגמישותה והיכולת להתמקד על עצמים קרובים כגון קריאה נעשית בהדרגה פחות טובה. השיטה הנפוצה לתיקון פרסביופיה היא משקפי קריאה או משקפיים ובהם עדשות ביפוקל או מולטיפוקל

תיאור מהו זוקן ראייה

קראטיקונוס | Keratoconus

קרטוקונוס היא מחלה הגורמת לעיוות בצורת קרנית העין, כך שהקמירות שלה אינה אחידה ואינה יוצרת צורת כיפה, אלא מעוותת ויוצרת צורת חרוט. משמעות עיוות זה של הקרנית היא אסטיגמציה – עיוות של התמונה המתקבלת על ידי העין. המילה "קרטוקונוס" מורכבת מהמלים הלטיניות "קרטו" (קרנית) ו-"קונוס" (חרוט). לרוב מטופלת מחלה זו על ידי שימוש במשקפיים, עדשות מגע או התערבות כירורגית. מחלה זו איננה מובילה לעיוורון מוחלט, אך פוגמת ביכולת הנהיגה, הקריאה וראית הלילה. המחלה אינה מובנת עד תומה וחלק מן הטיפולים המוצעים לה עודם בתהליכי בדיקה ופיתוח.

תיאור מהו קראטיקונוס

מקוליאר דגנרישיין | Macular degeneration

ניוון מקולרי הוא מחלת עיניים שבה נפגע תפקודם של הפוטורצפטורים ושל האפיתל הצבעני (RPE) באזור המקולה (מרכז הראייה). עם התקדמות המחלה מפסיקים הפוטורצפטורים לפעול.

תיאור מהו מקוליאר דגנרישיין

תסמינים

מבחן רשת אמסלר

צורה יבשה

צורה רטובה

גלאוקומה | Glaucoma

ראיית אדם עם גלאקומה היא קבוצה של מחלות הפוגעות בעצב הראייה, לרוב קשורות בעליית הלחץ התוך עיני. ההפרעה השכיחה קשורה בחסימת דרכי הניקוז של הנוזל התוך עיני המצויים בזווית העין (הנוצרת ממפגש שכבת לובן העין והקרנית). ההפרעה בניקוז גורמת ללחץ תוך עיני מוגבר הפוגע בעצב הראייה באזור הדסקה ובמקולה. כתוצאה מכך קטן באיטיות שדה הראייה עד לעיוורון. קיימים טיפולים תרופתיים וכירורגיים להאטת התקדמות המחלה.

מבוא

תיאור

מה גורם לגלאוקומה

גלאוקומה בזוית פתוחה

לחץ יתר בעיניים

איך נוזלים מתנקזים​

זווית סגורה גלאוקומה

זווית גלאוקומה צרה

גורמי סיכון​

עין יבשה | Dry eye

עין יבשה היא מחלה מולטיפקטוריאלית של הדמעות ושל פני שטח העין. שכבת הדמעות מגנה על פני שטח העין ומזינה אותם. פגיעה בתהליך הדינמי, הכולל יצירת דמעות והיעלמותן באמצעות אידוי, ספיגה וניקוז, מביאה לשינוי בהרכב הדמעות וגורמת לירידה ביציבות דוק הדמעות ולהיפר-אוסמולליות שלהן. העלייה באוסמולליות נחשבת לגורם מוביל לעין יבשה, לנזק לפני שטח העין ולתסמינים הנלווים. תלונות כגון תחושת גוף זר בעיניים, צריבה, אודם, טשטוש בראייה, רגישות לאור (Photophobia) ודמעת, הן הסיבה השנייה בשכיחותה לפנייה לרופא עיניים.

תיאור

גורם

חסימה נקודתית​

דמעות מלאכותיות​

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
×
×

עגלת קניות